Region
LAVROV U ISTOČNOM SARAJEVU: Rušenje Dejtonskog sporazuma može izazvati najozbiljnije rizike
Ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je večeras u Istočnom Sarajevu da Rusku Federaciju i Republiku Srpsku vežu bliske i dobre veze.
Lavrov je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa srpskim članom i predsjedavajućim Predsjedništva BiH Miloradom Dodikom, rekao da Rusija podržava principe Dejtonskog sporazuma i poziva sve da poštuju ovaj sporazum.
Lavrov je rekao da Rusija podržava principe Dejtonskog sporazuma i poziva sve da poštuju ovaj sporazum.
On je jasno poručio da svaki pokušaj rušenja Dejtonskog sporazuma može izazvati najozbiljnije rizike i posljedice. – Temeljni principi zahtijevaju da svi problemi u BiH budu riješeni unutrašnjim političkim dijalogom, bez stranog miješanja – istakao je šef ruske diplomatije.
Lavrov je rekao da je sazrelo pitanje o zatvaranju Kancelarije visokog predstavnika jer BiH nije potreban međunarodni protektorat u vidu visokog predstavnika.
On je istakao da je primljena na znanje odluka Republike Srpske o vojnoj neutralnosti, te da Rusija smatra da je ova odluka ispravna.
Lavrov je istakao da je Rusija spremna za nastavak saradnje sa Srpskom i BiH u borbi protiv pandemije virusa korona, uključujući i aspekt koji se odnosi na nabavku ruske vakcine.
-
Društvo4 days agoIZMJENE ZAKONA O DINASTIJI PETROVIĆ: Istorijsko-pravna igrarija PES-a
-
Svetosavska sekta3 days agoJakovljev ljubimac Risto
-
Politika2 days agoU društvu duha Montenegro airlinesa na ramenu…
-
Politika7 hours agoMandić promoviše otvorenu diktaturu
-
Politika1 day agoAUTOKRATA U MEĐUNARODNOJ NEMILOSTI: Svijetlo na kraju tunela se pretvorilo u još dublji politički mrak