COVID-19
OD DANAS: PCR nalaz IJZ se priznaje u 162 zemlje

Laboratorija Instituta za javno zdravlje dobila je Sertifikat o akreditaciji u skladu sa zahtijevima Standarda MEST EN ISO 158189:2016 Medicinske laboratorije – zahtjevi za kompetentnost i kvalitet koji se odnosi na metode uzrorkovanja i Real-time PCR detekcije novog korona virusa (SARS-CoV-2). Ta akreditacija znači da se PCR nalaz IJZ od danas priznaje u 162 zemlje svijeta.
“Ova akreditacija znači da smo dobili formalno priznavanje kompetentnosti naše laboratorije što korisnicima omogućava rezultat koji je pouzdan i dolazi iz laboratorije koja je dokazala svoju kompetentnost”, objašnjeno je iz Instituta za javno zdravlje.
ISO (International Organisation for Standardization) predstavlja mrežu nacionalnih instituta u 162 zemlje i ujedno je najveća svjetska institucija za razvoj standarda.
Takođe, preporuka SZO za medicinske laboratorije je da svoju kompetentnost dokazuju tako što će raditi u skladu sa zahtjevima standarda ISO 15189.

-
Politika5 days ago
Šubara i Katić išli na sigurno, dok političko svetosavlje apsorbuje Spajićev PES
-
Društvo4 days ago
OBRAZOVANJE ZAHTIJEVA KRITIČKO PROMIŠLJANJE, A NE DOGMU: Vjeronauci nije mjesto u školi
-
Politika4 days ago
Igra raskola
-
Ekonomija2 days ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine