COVID-19
PODSJEĆAMO: Ove epidemiološke mjere važe do 20. avgusta
Vlada je juče usvojila epidemiloške mjere u cilju suzbijanja koronavirusa koje će važiti do 20. avgusta.
Ovo su nove mjere:
- Ulazak u unutrašnjost restorana, kafića, kao i ulazak u noćne klubove i diskoteke, nezavisno od toga da li rade na otvorenom ili zatvorenom omogućava se samo uz najmanje jedan od sljedeća četiri dokaza iz Nacionalne digitalne COVID potvrde:
1) Da je osoba u cjelosti vakcinisana ili da je primila prvu dozu vakcine protiv COVID19 virusa;
2) Da osoba posjeduje negativan PCR test na COVID19 virus koji nije stariji od 72 sata;
3) Dokaz da je osoba preboljela COVID19 infekciju, odnosno dokaz da je prošlo ne manje od 14 dana i ne više od 180 dana od pozitivnog PCR testa;
4) Dokaz o negativnom brzom antigenskom testu koji nije stariji od 48 sati;
Jedan od ovih uslova moraju da ispunjavaju svi zaposleni u ugostiteljstvu. Vlasnici ugostiteljskih objekata u obavezi su da odrede lice koje će kontrolisati posjedovanje dokaza o vakcinaciji ili negativnim testovima.
Od lica koja imaju do 18 godina NE zahtijeva se da ispunjavaju bilo koji od ovih uslova OSIM prilikom ulaska u diskoteke ili noćne klubove. U tom slučaju, moraju pokazati jedan od četiri propisana uslova (vakcinacija, PCR ili brzi antigenski test).
- Pod istim uslovima omogućava se prisustvo sportskim manifestacijama na otvorenom i zatvorenom.
III. Masovna okupljanja i festivali koji ne mogu da se iskontrolišu na ograničenom prostoru putem Nacionalne COVID potvrde ODLAŽU se do 20. avgusta.
To su događaju poput Bokeške noći, karnevala i slično…
Novina je da će ubuduće epidemiološke mjere donositi Vlada Crne Gore.
-
Politika22 hours agoAlbanci i Bošnjaci mogu odlučiti i o nestanku Crne Gore
-
Politika2 days agoPOSLUŠNICI SAD: Spajića u dvije godine napustili vodeći ljudi, uz njega ostali politički diletanti
-
Svetosavska sekta4 days agoSamo se u crkvi Srbije nagrađuje pedofilija
-
Politika5 days agoODSTUPANJE OD DOBRE PRAKSE SARADNJE SA EU: Da li Crna Gora postaje država bez vladavine prava?
-
Politika3 days agoCrna Gora nije u kombinaciji
-
Ekonomija3 days agoNaftne rezerve, 12,5 miliona eura i jedno ključno pitanje: Ko govori istinu građanima?
-
Svetosavska sekta22 hours agoCrkva Srbije ne služi Bogu, nego mamonu