Vijesti
PREDSJEDNIK TURSKE: Đukanović sjutra dočekuje Erdogana u Rezidenciji na Cetinju
Predsjednik Republike Turske Redžep Tajip Erdogan na poziv predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića, sjutra će boraviti u prvoj zvaničnoj posjeti Crnoj Gori, saopšteno je Službe informisanja predsjednika.
Kako se navodi, predsjednika Erdogana i suprugu će u Rezidenciji na Cetinju uz najviše državne počasti dočekati predsjednik Crne Gore Milo Đukanović sa suprugom.
– Nakon upisivanja u knjigu gostiju i tête-à-tête razgovora i sastanka, predsjednici će imati izjave za javnost – navodi se u saopštenju.
Đukanović sa suprugom prirediće na kraju svečani ručak u čast visokog gosta i njegove supruge.
– Gosti na ručku, pored članova delegacija, biće i potpredsjednik Vlade Dritan Abazović, gradonačelnik Prijestonice Cetinje Aleksandar Kašćelan, predsjednik Bošnjačke stranke Ervin Ibrahimović i reis islamske zajednice u Crnoj Gori Rifat Fejzić – navodi se u saopštenju.
U odvojenom programu, kako se navodi, prva dama Crne Gore Lidija Đukanović ugostiće prvu damu Republike Turske Emine Erdogan. One će posjetiti muzej kralja Nikole na Cetinju i izložbu na platou ispred Muzeja – navodi se u saopštenju.
Predsjednik Erdogan će se, tokom zvanične posjete našoj zemlji, sastati i sa predsjednikom Skupštine Aleksom Bečićem i predsjednikom Vlade Zdravkom Krivokapićem, a planirana je i posjeta Nizamskoj džamiji i Medresi Mehmet Fatih.
-
Ekonomija2 days agoMILIJARDE NA PAPIRU, DUG U STVARNOSTI: Evropska komisija upozorava, domaći političari broje „uspjehe“
-
Tema3 days agoTurci su metafora, sljedeći smo mi
-
Društvo4 days agoKo sabotira privremeno zatvaranje poglavlja 24, te podiže ove ‘ajduke koji su do sada ćutali i na ubistva?
-
Politika4 days agoNemoć, strah & nervoza
-
Politika14 hours agoVUČIĆEVI POSLUŠNICI PRED IZBOROM: Pojačati destabilizaciju, ili priznati da nijesu ispunili zadatak