Vijesti
Đukanović sa Lajčakom: Dijalog u regionu i integracija u EU preduslov regionalne, i važan faktor evropske bezbjednosti
Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović susreo se večeras u Bratislavi sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga pitanja u regionu Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom
Dijalog u regionu i integracija u Evropsku uniju preduslov su regionalne, i važan faktor evropske bezbjednosti, kostatovano je u toku susreta predsjednika Crne Gore Mila Đukanovića sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga pitanja u regionu Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom.
“Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović susreo se večeras u Bratislavi sa specijalnim predstavnikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine i druga pitanja u regionu Zapadnog Balkana Miroslavom Lajčakom“, saopšteno je iz Kabineta Đukanovića.
Kako su naveli, u otvorenom i prijateljskom razgovoru razmijenjena su mišljenja o aktuelnim procesima u regionu, “uz saglasnost da je neophodno energičnije djelovanje svih proevropskih snaga na sprovođenju reformi, uz odlučniju podršku Brisela, za izgledniju garanciju evropske perspektive Zapadnog Balkana”.
- “To je i put za neutralisanje uticaja trećih strana. Dijalog u regionu i integracija u EU preduslov su regionalne, i važan faktor evropske bezbjednosti”, saglasni su Đukanović i Lajčak.
-
Svetosavska sekta15 hours agoSLUČAJ NOVOMUČENIKA OSKARA: Kako kupiti podršku crkve Srbije
-
Svetosavska sekta5 days agoNegiranje autokefalnosti kao akt opravdavanja nepočinstva crkve Srbije
-
Ekonomija4 days agoFISKALNA ILUZIJA: Kako Vlada objašnjava rast duga, pad standarda i budžetsko tumbanje
-
Politika15 hours agoE moj Saša…