COVID-19
ZARAŽENA 33 MEDICINSKA RADNIKA: U Risnu obustavljeni redovni ambulantni pregledi

Zbog složene epidemiološke situacije i činjenice da se 33 medicinska radnika Specijalne bolnice dr Vaso Ćuković u Risnu nalaze u izolaciji zbog infekcije virusom korona, obustavljeni su svi redovni ambulantni pregledi u toj zdravstvenoj ustanovi, kazao je njen direktor Vlado Popović.
“Svjedoci smo da smo u najsloženijoj situaciji od početka epidemije. U bolnici imamo 33 naša medicinska radnika koja su u izolaciji zbog infekcije virusom, tri nemedicinska radnika. Situacija je složena i teško je organizovati rad svih službi”, rekao je Popović u Jutarnjem programu TVCG.
Podsjeća da su do početka februara uspjeli da održe status čiste bolnice koji su dobili na početku epidemije. No, kako se situacija otimala kontroli, brojke su poražavajuće na dnevnom nivou.
“Situacija je alarmantna, kako u našoj, tako i u svim drugim ustanovama u zemlji. Čitav sistem je došao do krajnje tačke opterećnosti”, rekao je Popović.

-
Politika4 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika3 days ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
Društvo7 hours ago
Vojvoda Mirko Petrović: Simbol otpora, a ne poligon za velikosrpski revizionizam
-
KOLUMNE3 days ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana
-
Politika2 days ago
Posljednji stisak ruske političke omče za srpskog autokratu
-
Politika7 hours ago
Milanče je gori