Crna Hronika
UGAŠEN POŽAR U BARSKOM POLJU: Učestvovalo 40 vatrogasaca, pričinjena ogromna šteta
U velikom požaru koji je jutros oko 08:00 buknuo u magacinu građevinskog materijala kompanije Femić u barskom Polju, pričinjena je velika materijalna šteta, a na svu sreću nije bilo posljedica po ljudske živote.
Prema saznanju portala Feral.bar, u magacinu koji je kompanija Femić rentirala, nalazio se građevinski materijal kompanije Cerovo, koji je u potpunosti uništen, a računajući i pričinjenu štetu samom objektu, vatrena stihija je danas , tvrdi izvor Feral.bar, „spržila“ preko pola miliona eura.

Foto: Služba zaštite spašavanja Bar
V.d. komandira barske Službe zaštite i spašavanja Darko Vidaković kazao je da je najveći požar ove godine u Baru lokalizovan za nekih 90 minuta žestoke borbe u kojoj je učestvovalo četrdesetak vatrogasaca iz Bara, Budve i Ulcinja.
U akciji gašenja, vatrogasci su bili suočeni sa ogromnom temperaturom kada su ušli u skladište, i tada je, dodaje Vidaković, do izražaja došla njihova nova oprema otporna na visoke temperature.
“Odbili smo svaku mogućnost da se plamen proširi na susjedne objekte, a sam magacin je bio gašen sa svih strana”, dodao je Vidaković.
Prema riječima Vidakovića, vatrogasci do daljeg ostaju na ovoj lokaciji, „ za svaki slučaj“.
-
Politika5 days agoVUČIĆ OSJETIO IZDAJU: BIA preko posrednika poslala jasnu poruku Mandiću
-
Ekonomija3 days agoEPCG U SPIRALI GUBITAKA: Kako je energetski gigant pretvoren u politički servis i mašinu za finansijsko samouništenje
-
Svetosavska sekta2 days agoFRAKCIJE U CRNOGORSKOJ FILIJALI CRKVE SRBIJE: Ko će preuzeti Amfilohijev amanet, a ko ostati vjerni ćaci
-
Politika17 hours agoMANDIĆ I TIHA KAMPANJA ZA 2027: Kontrola srpskog biračkog tijela po svaku cijenu
-
Ekonomija4 days agoSKIJALIŠTE KOLAŠIN NI KRAJEM 2025. NEMA GARAŽU: Tenderi, pomjereni rokovi i sumnjivi milioni razotkrili BEMAX-mehanizam korišćenja države kao paravana
-
Politika3 days agoDrž’ se ti Zaostra, Rajo
-
Ekonomija17 hours agoGARAŽA KOJA KASNI, MILIONI KOJI RASTU: Od „ekonomski najpovoljnije“ do znatno skuplje ponude