Društvo
GI “”21. MAJ”: Vlast omogućila da se linč sa društvenih mreža prenese u realni život
Građanska inicijativa “21. maj” najoštrije osuđuje nedavni napad na pripadnika lgbt populacije i zahtijeva da se bez odlaganja sprovede hitna istraga i procesuiraju napadači.
“Neprihvatljivo je i van razuma da u trećoj deceniji 21. vijeka bilo ko bude napadnut radi seksualne orijentacije i rodnog identiteta, ili bilo kojeg ličnog svojstva. Ali, cijenimo da je ovaj slučaj samo logičan nastavak užasnih događaja, koji kontunuirano traju od 30. avgusta.
Nakon što su osvanuli grafiti u Pljevljima sa sramnim porukama upućenim pripadnicima bošnjačkog naroda, slijedilo je više fizičkih napada na pripadnike crnogorske nacionalnosti u Nikšiću, kao i kontinuiranja kampanja vrijeđanja oponenata nove vlasti na društvenim mrežama.
Klero-nacionalistička vlast je zatvorila oči na ove događaje i time omogućila da se kreirana atmosfera promovisanja mržnje, netolerancije i linča prenese sa društvenih mreža u realni život”, navode iz GI “21. maj”.
-
Politika4 days agoKakvu će to Crnu Goru primiti EU
-
Politika5 hours agoPARTIJE VLASTI PUCAJU PO ŠAVOVIMA: Na red došao raskol u Albanskoj alternativi?
-
Svetosavska sekta2 days agoNe stigmatizujmo “anđele” Crkve Srbije
-
Ekonomija4 days agoDURMITOR KAO PROJEKAT: Zašto je odbijen najveći svjetski projektant i kako je posao dobio CAU
-
Politika3 days agoSreća ovdje ima izuzetan smisao za humor
-
Ekonomija1 day agoMožura 2015: Nije problem što ugovor nije raskinut – već ko bi bio odgovoran da jeste
-
Ekonomija5 hours agoDURMITOR KAO PLIJEN: Plan iz 2016. pod sjenkom korupcije i političkih veza