Društvo
GRAĐANI CETINJA SE OPROSTILI OD BALAŠEVIĆA: Najljepše pjesme pjevao si u našem gradu

Gradjani crnogorske prijestonice oprostili su se danas od kantautora Đordja Balaševića koji je preminuo juče od posljedica koronavirusa.
Plakat na kome piše – NAJLJEPŠE PJESME PJEVAO SI U NAŠEM GRADU – je postavljen na ulazu u grad.
Balašević je održao jedan koncert na Cetinju 1999.godine, a posjetio je crnogorsku prijestonicu i 2012., i simbolično zasadio stablo bagrema ispred zgrade bivšeg britanskog poslanstva.
Balašević je tada rekao da ima razlog više da se vraća Cetinju, jer ga uz brojne prijatelje koje ima u crnogorskom prijestonom gradu, sada na to obavezuje i zasađeno stablo.
Balašević je tada razgovarao sa talentovanim mladim ljudima iz svih djelova Crne Gore.
Tokom jednočasovnog druženja, novosadski muzičar govorio je o svojoj karijeri, na slikovit način, pravio paralele između razdoblja u kojem je počeo prve muzičke korake i aktuelnog vremenskog okvira.

-
Politika3 days ago
MOSKVA NE PRESTAJE DA STEŽE OMČU: Koliko još može da izdrži srpski autokrata?
-
Društvo4 days ago
NASTAVLJA SE DISKRIMINACIJA CRNOGORSKIH VJERNIKA: Mandić-Spajićeva vlast u dogovoru sa SPC želi da izbriše Crnogorsku pravoslavnu crkvu
-
Politika4 days ago
Težački posao
-
Politika2 days ago
VRLINA PODANIŠTVA: Kad je neko rođen da služi
-
Sport2 hours ago
ODLASCI VRHUNSKIH SPORTISTA SVE VEĆI PROBLEM: Radi li se dovoljno na razvoju osjećaja pripadnosti Crnoj Gori?
-
Politika2 hours ago
Magični Spajke je ponovo na putu