Društvo
INSPEKCIJA: Podnijeće prekršajne prijave protiv lica koja su postavila ceradu sa likom Amfilohija

Osobama, koje su na fasadama stambenih zgrada u Nikšiću postavile ceradu sa likom pokojnog mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija, naređeno je da ih uklone, kazala je za TVCG sekretarka Sekretarijata za inspekcijski nalog Bojana Vuković. Navodi da su slike postavljene bez odobrenja nadležnog organa i da će prema počiniocima biti preduzete i prekršajne mjere.
“Od strane komunalnog inspektora sekretarijata za inspekcijski nadzor, izvršena je inspekcijska kontrola i tom prilikom je utvrđeno da se na dvije lokacije na fasadama zgrada nalazi slika pokojnog Amfilohija. Slike su postavljene bez odobrenja naldežnog organa lokalne uprave s tim u vezi preduzete su mjere u skladu sa zakonom o održavanju stambenihg zgrada i naloženo je odgovornim licima uklanjanjne pomenutih slika. Takođe biće preduzete i prekršajne mjere prema počiniocima pomenutih prekršaja. Nakon ponovne kontrole donijece se konačna odluka odnosno nakon izvršene inspekcijske kotnrole utvrdiće se da li su odgovorna lica postupila po nalogu komunalnog inspektora te ako nijesu usljediće odluka odnosno uklanjanje od strane nadležnih službi”, zaključila je Vuković.

-
Svetosavska sekta4 days ago
POŠTOVANJE ZAKONA DA KRENE OD SPC: Kontejner na Rumiji i nelegalna krstionica prst u oko državi i vladavini prava
-
Politika5 days ago
CILJ ZAUSTAVITI EVROPSKI PUT: Spajić i Milatović zatežu odnose sa Hrvatskom da bi se dokazali Mandiću
-
Politika2 days ago
MOMOVA KVAKA Od Spajketove Velike plaže do Momove državne Lutrije
-
Svetosavska sekta2 days ago
VJERNICI KAO ORUĐE (4): Lažiranjem istorije crnogorsku naciju svesti na geografski pojam
-
Politika3 days ago
Nepopravljivo
-
Ekonomija19 hours ago
GUŽVA OKO VELIKE PLAŽE: Zavlačenjem ozbiljnih investitora Spajić trajno ugrožava status Crne Gore kao poželjne investicione destinacije