Društvo
VATROGASCI NIKŠIĆ: Dronom ćemo snimati požare, tražiti šumske puteve i snimati piromane
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Nikšić od danas imaju i sopstvenu podršku iz vazduha.
Poslije dvije nedjelje iscrpljujuće borbe sa šumskim požarima kao i osnovanih sumnji da je većina namjerno podmetnuta, od sopstvenih sredstava kupili su dron visokih performansi za snimanje iz vazduha kojim će snimati požare, tražiti lakše šumske puteve za vozila i ljudstvo, obilaziti kritična mjesta i snimati nesavjesne građane koji namjerno izazivaju požare.
“Sa Upravom policije smo u komunikaciji tako da sve sumnjive situacije snimamo i direktno šaljemo njima na procesuiranje. Počinjemo sa svakodnevnim obilascima Trebjese, Uzdomira, Budoša, Tovica, Deponije, kao i svih drugih lokaliteta u našoj opštini. Učinićemo sve što je u našoj moći da sa kolegama iz Uprave policije pronađemo i procesuiramo sve one koji na bilo koji način uništavaju i pale naše šume”, kazao je načelnik Službe zaštite i spašavanja Nikšić Slavko Tadić.
-
Društvo5 days agoDa Crna Gora bude država Crnogoraca i ostalih građana
-
Politika4 days ago‘Oće ga ka’ kucka štap
-
Društvo3 days agoZID ĆUTANJA U SLUČAJU MAAG: Policijsko zataškavanje u praksi?
-
Politika1 day agoSAMOIZOLACIJA Vučić u nemilosti SAD, Rusije i EU, urušio svoju ionako očajnu poziciju
-
Društvo2 days agoDOK SE TRAGEDIJA RELATIVIZUJE, NAJUTVRĐENIJA ŽIČARA U DRŽAVI STOJI: Selektivna bezbjednost kao državna politika
-
Ekonomija1 day agoPRIČA O GARAŽI U KOLAŠINU: Sedam miliona odbačeno, dvanaest potrošeno
-
Politika9 hours agoOd srpske crkvene vedete do protraćene vegete