Vijesti
GOTOVO U POTPUNOSTI UNIŠTEN: Pao antenski stub RDC na Bjelasici, šteta milion i po eura
Miličić kazao da je pad stuba uzrokovo velike probleme u prenosu i emitovanju programa javnog servisa koji se pokrivao sa lokacije Bjelasica, kao i probleme u radu servisa emitera i drugih operatora koji su koristrili ovu lokaciju kao telekomunikaciono čvoriste
Antenski stub Radio difuznog centra (RDC) pao je na Bjelasici, zbog jakog nevremena.
Kako je saopšteno za Portal RTCG, pukla je sajla koja drži stub, a onda se zaljuljao i pao. U pitanju je stub na Zekovoj glavi.
Izvršni direktor RDC Saša Miličić rekao je da je procijenjena šteta oko milion i po eura, imajuću u vidu knjigovostvenu vrijednost opreme. On je kazao da ulažu velike napore da se veze uspostave alternativnim pravcima, posebno u saradnji sa kolegama iz mobilnih operatera.
“Antenski stub sa kompletnom opremom montiranom na njemu (antenama, linkovima i dr.) je gotovo u potpunosti uništen, što je uzrokovalo velike probleme u prenosu i emitovanju programa javnog servisa koji se pokrivao sa lokacije Bjelasica, kao i probleme u radu servisa emitera i drugih operatora koji su koristrili ovu lokaciju kao telekomunikaciono čvoriste”, poručio je on.
Ekipe Radio-difuznog centra, kako kaže, ulažu napore da iznađu alternativna tehnička rješenja kojim bi donekle sanirali problem u radu pomenutih servisa.
Naveo je da je RDC dobio i ponudu za pomoć od CEGES.
“Vjerujem da ćemo neke ključne probleme rješavati u naredna dva ili tri dana. Sanacija potpuna biće moguća vjerovatno naredne godine. Trenutno, ekipa ne može da izađe iz objekta, toliko je jako nevrijeme. Srećom, prilikom pada stuba nije bilo opasnosti po članove ekipe”, naveo je Miličić.
Vremenski uslovi su, dodaje, i dalje takvi da ne dozvoljavaju pristup terenskim ekipama Radio –difuznog centra i rad na samoj lokaciji Bjelasica.
“Čak ni članovi posade koja se nalazi u objektu na Zekovoj glavi ne može izaći iz objekta zbog ekstremnih vremenskih uslova. Kada vremenski uslovi dozvole izlazak na lokaciju, RDC će imati više informacija o stanju na lokaciji i planovima za rješavanje ovog problema”, istakao je Miličić.
Takođe, na Zekovoj glavi imali su dosad i prekid napajanja strujom, jer su im sa Ski centra prekinuli kabl, pa su par nedjelja radili koristeći agregat.
-
Politika2 days agoPARTIJE VLASTI PUCAJU PO ŠAVOVIMA: Na red došao raskol u Albanskoj alternativi?
-
Svetosavska sekta4 days agoNe stigmatizujmo “anđele” Crkve Srbije
-
Ekonomija5 hours agoSAVIN KUK IZMEĐU REKONSTRUKCIJE I STARIH SUMNJI: Da li se iza obnove otvara prostor za novi upliv Srbije i nove sporne poslove?
-
Politika1 day agoSvakoga dana u svakom pogledu… sve smo više u EU
-
Ekonomija3 days agoMožura 2015: Nije problem što ugovor nije raskinut – već ko bi bio odgovoran da jeste
-
Ekonomija2 days agoDURMITOR KAO PLIJEN: Plan iz 2016. pod sjenkom korupcije i političkih veza
-
Politika1 day agoKo igra za Raju, zanemaruje taktiku…