Društvo
VIŠNJIĆ: Poštenije bi bilo da je Bratić saopštila istinu
Učiteljica Rada Višnjić, koja je imenovana za v.d. direktorice Osnovne škole “Jugoslavija” u Baru a potom razriješena, saopštila je da je ministarka prosvjete, nauke, kulture i sporta Vesna Bratić nasjela na necivilizovane reakcije javnosti
Višnjić je saopštila da je u ponedeljak, 19.jula, dobila rješenje da je imenovana za v.d. direktora OŠ “,Jugoslavija” u kojoj je, kako je istakla, dobila neregularan otkaz, što će se na Sudu dokazati.
“Кako je politička javnost burno reagovala, jer sam deklarisana kao nacionalna Srpkinja, pa su me opet pokušali neistomišljenici diskreditovati kao ličnost, po ustaljenom običaju i kako je moja ministarka nasjela na sve te necivilizovane reakcije i najavila razrješenje istoga dana, ja sam sjutradan, u utorak obavijestila Ministarstvo preko njenih ljudi, da odustajem od potpisivanja rješenja zbog pritiska koji je izvršen na moju ličnost i obavijestila moju sekretaricu škole da neću preuzetu funkciju i da ne želim to radno mjesto.
Tako mislim da je bilo poštenije da je moja ministarka saopštila javnosti istinu, nego što je ćutala o tome i danas poslala poštom moje razrješenje”, navodi se u saopštenju koje potpisuje učiteljica Rada Višnjić, prenosi Radio Bar.
-
Politika3 days agoVučićev žuti karton Mandiću
-
Politika11 hours agoPodgoričani, Titograđani, ima li vas?
-
Društvo4 days agoSvečana akademija idiotluka u Pljevljima
-
Politika4 days agoĆuti i ne diraj ništa
-
Politika1 day agoSITUACIJA OKO NIS-a SE KOMPLIKUJE: Vučić sada ima dodatnih dva miliona razloga za strah
-
KOLUMNE11 hours agoRugala se šerpa loncu