Ekonomija
KAPETAN NAJAVIO: Drugi Embraer poletjeće sredinom jula
Drugi Embraer nacionalnog avioprevoznika Air Montenegro poletjeće sredinom jula, saopštio je u Jutarnjem programu direktor letačke operative, kapetan Nemanja Darmanović.
On je rekao da je juče na podgorički aerodrom stigao i jedan avion njemačke kompanije German airways, koji će za potrebe kompanije Air Montenegro letjeti već od ponedjeljka.
“Naš drugi Embraer biće u funkciji sredinom jula. Juče je stigao jedan avion njemačke kompanije German airways. Odlučili smo se na taj korak kako bi obezbijedili redovnost saobraćaja u prvom periodu i da izađemo u susret tražnji, da obezbijedimo laku tranziciju u saobraćaj našeg drugog aviona”, rekao je Darmanović.
Kazao je da su u kompaniji ubijeđeni da će ispuniti očekivanja, jer prvi inputi pokazuju da prodaja karata ide odlično.
“Podaci nam daju za pravo da se možemo nadati dobroj sezoni”, rekao je Darmanović.
Za sada je, kaže, angažovano deset pilota i 16 članova kabinskog osoblja, što je bila projekcija za prvi avion: “To je uobičajena posada po avionu. Kako bude ulazio u saobraćaj drugi ili treći avion biće više ljudi”.
Saopštio je i da je danonoćni rad, nakon današnjeg prvog komercijalnog leta, pokazao da se trud isplatio.
-
Društvo17 hours agoDa Crna Gora bude država Crnogoraca i ostalih građana
-
Svetosavska sekta3 days agoFRAKCIJE U CRNOGORSKOJ FILIJALI CRKVE SRBIJE: Ko će preuzeti Amfilohijev amanet, a ko ostati vjerni ćaci
-
Ekonomija4 days agoEPCG U SPIRALI GUBITAKA: Kako je energetski gigant pretvoren u politički servis i mašinu za finansijsko samouništenje
-
Politika2 days agoMANDIĆ I TIHA KAMPANJA ZA 2027: Kontrola srpskog biračkog tijela po svaku cijenu
-
Politika4 days agoDrž’ se ti Zaostra, Rajo
-
Ekonomija2 days agoGARAŽA KOJA KASNI, MILIONI KOJI RASTU: Od „ekonomski najpovoljnije“ do znatno skuplje ponude
-
Društvo1 day agoBez snažnih institucionalnih represivnih mjera, genocidna ideologija razara civilizacijske vrijednosti