Politika
ZEKOVIĆ: Bjeković zakoračio u močvaru dnevne politike

Član Savjeta Građanske inicijative “21. maj” Aleksandar Saša Zeković kazao je da, uz uvažavanje onog što je zaštitnik ljudskih prava i sloboda Siniša Bjeković rekao na sjednici Odbora Skupštine o Srebrenici, priložio snimak uz reakciju, komemoracija u Spomen parku je bila prilika da to i ponovi.
“Ne 100 puta, već samo jednom. Bilo bi primjereno i dovoljno… U močvaru dnevne politike Bjeković je zakoračio kada je u govoru kazao da Srebrenicu koriste “za političko potkusurivanje” što nije primjereno Ombudsmanu. Šta njega briga za dnevno-političke manipulacije? Njegovo je bilo da ponovo ukaže na činjenice i pomogne društvu da ih prihvati”, naveo je Zeković na Twitteru.
Pokušaji izbacivanja termina genocid iz javnog narativa, posebno na komemoracijama, predstavljaju zapravo pokušaje da se zaborave činjenice na koji međunarodna pravda i demokratski svijet neprestano ukazuju.https://t.co/yluMtGjkYD
— Aleksandar Sasa ZEKOVIC (@aszekovic) July 11, 2021

-
Svetosavska sekta5 days ago
Crnogorsko pravosuđe i Crkva Srbije: Saučesnici u ćutanju i zataškavanju
-
Ekonomija3 days ago
CRNA GORA TONE U DEFICIT: U prvom kvartalu 2025. godine pogoršani svi ključni ekonomski pokazatelji
-
Politika2 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika14 hours ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
Svetosavska sekta3 days ago
UZALUD PROMOCIJA METODIJA: Amfilohije je nazamjenjiv, podrška tzv. SPC će nastaviti da opada
-
Košarka4 days ago
Hrabra Crvena zvezda, a kakva bi drugo i mogla biti
-
KOLUMNE14 hours ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana