Fudbal

CFL: Budućnost nezadrživa, podjela bodova u Nikšiću

Published

on

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su novu pobjedu u okvoru 15. kola CFL-lige u duelu sa Rudarom  od 4:2 i tako povećali prednost u šampionatu nad drugoplasiranom ekipom Dečica, nako što je tim iz Tuzi igrao 1:1 u Nikšiću protiv Sutjeske. Budućnost ima sedam bodova prednosti i utakmicu manje.

Pod Goricom je viđena još jedna sjajna utakmica a strijelci za Budućnost su bili Đuričković, Božović, Zarubica i šesnaestogodišnji Đukanović kome je ovo bio debi u prvoj ligi. Ovo je njegov drugi uzastopni pogodak nakon što se upisao u strijelce i u kupu protiv Bokelja. Za Rudar su pogodili Striković i Tahirović.

U Nikšiću je viđena prava drama. Dečić je vodio do 94. minuta golom Camaja, da bi u sudijskoj nadoknadi bod za Sutjesku donio Božo Marković.

Ekipa OFK Titograda savladala je Jezero 1:0 golom Aldena Škrijelja.

Marko Burzanović je u 77. minutu ponovo srušio Podgoricu na njihovom terenu i donio nova tri boda za Zetu.

Minimalnim rezultatom Petrovac je savladao Iskru. Strijelac za domaće bio je Zoran Mikijelj u 74. minutu.

Budućnost – Rudar 4:2 (Đuričković 9′, Božović 31′, Zarubica 41′, Đukanović 65′ – Striković 4′, Tahirović 51′)

Sutjeska – Dečić 1:1 (Marković 90+4′ – Camaj 20′)

OFK Titograd – Jezero 1:0 (Škrijelj 65′)

Podgorica – Zeta 0:1 (Buzanović 77′)

Petrovac – Iskra 1:0 (Mikijelj 74′)