Košarka

ABA LIGA: Crnogorski derbi pripao Budućnosti

KK Budućnost Voli

U velikom crnogorskom derbiju ABA lige između Budućnost Volija i Mornara viđena je dobra utakmica u kojoj su domaći slavili 81:74.

Do sredine prve četvrtine igralo se koš za koš, rezultat je bio 11:11, da bi Mornar završnicu odigrao mnogo bolje i u drugi period ušao sa vođstvom 27:17.

Mornar je nastavio u istom ritmu pa je do sredine druge četvrtine došao do maksimalne prednosti od 15 poena. Na semaforu je pisalo 36:21.

Tada Budućnost agresivnom igrom i dobrom odbranom zaustavlja Barane i uspijeva da istopi prednost gostiju, a do kraja poluvremena i povede serijom 17:0, bilo je 38:36.

Igralo se potom za koš, bilo je 43:42 za Budućnost, da bi Pulen trojkom zaključio drugi period i donio prednost Baranima 45:43.

U trećem periodu Mornar je opet imao inicijativu i vodio veći dio četvrtine sve do 57:52.

Tada Mornar ulazi u krizu i Budućnost serijom 9:0 prelazi u vođstvo koje čuva do kraja perioda.

U posljednju četvrtinu Budućnost je ušla sa četiri poena prednosti 63:59.

Ekipa Petra Mijovića je u prvih pet minuta čuvala prednost pa je rezultat na semaforu bio 70:63.

Veliki posao odradio je Zoran Nikolić koji je meč zbog pet faulova završio sa 11 poena na minut i 43 sekunde do kraja pri rezultatu 76:72 za Budućnost.

Budućnost je do kraja održala prednost i slavila 81:74, sedmi put u isto toliko mečeva.

Najefikasniji na meču bio je Kobs sa 19 poena, Rid je ubacio 18. Kod gostiju Pulen je upisao 17 poena a Bjelica 10.

Iste ekipe će u srijedu igrati u Eurokupu.