Košarka

ABA LIGA: Budućnost Voli bolja od Mege

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su danas u Podgorici ekipu Mege Soccerbet 92:79 (22:27, 25:16, 27:24 i 18:12), u utakmici 24. kola ABA lige.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Beogradu (78:72) i upisao 18 pobjedu ove sezone.

Mega, koja je doživjela deseti poraz, bolje je počela meč, povela je na startu 7:2, razlika je u četvrtom iznosila osam (14:6), a minut kasnije deset poena (20:10).

Domaćin je u finišu druge četvrtine prvi put poveo 44:43 (19), a prednost je, nakon serije od 7:0, do poluvremena povisio na 47:43 (20).

Prvi put dvocifrenu prednost stekao je u 25. minutu (63:52), a sve dileme riješio je početkom posljednje četvrtine kada je serijom od 12:1 došao do vođstva od 20 poena (90:70) u 36. minutu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 20, Melvin Edžim je ubacio 15, Džastin Kobs 14, a Petar Popović 13 poena.

U ekipi Mege, koja je vezala četvrti poraz, najbolji je bio Filip Petrušev sa 28 koševa.

Crnogorski reprezentativac Marko Simonović meč je završio sa četiri poena i devet skokova.

Budućnost će takmičenje u ABA ligi nastaviti u četvrtak odgođenim duelom 18. kola sa Cedevita Olimpijom.