Košarka

ABA: Mornar pobijedio Igokeu i ostao na vrhu

Published

on

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru ekipu Igokee 90:76, u utakmici 13. kola ABA lige.

Barski tim opravdao je ulogu favorita i upisao četvrtu uzastopnu, ukupno 11. pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone.

Seriju od četiri uzastopna trijumfa prekinula je Igokea i doživjela treći poraz.

Ekipa iz Laktaša bolje je počela meč i u petom minutu stekla prednost od sedam poena (14:7).

Mornar je u sedmom minutu došao do vođstva (22:20), razlika je na kraju prve četvrtine iznosila pet (27:22), a na polovini meča deset poena (49:39).

Domaćin je sve dileme oko pobjednika riješio u finišu treće četvrtine, kada je stekao prednost od 20 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejkob Pulen sa 19, dok je poen manje ubacio Azeja Vajthed.

U ekipi Igokee najbolji je bio Entoni Klemon sa 18 koševa.

Budućnost Voli je slobodna u ovom kolu, nakon odustajanja Primorske.