Rukomet
LIGA ŠAMPIONA: Budućnost savladala Dortmund, na korak od osmine finala
Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici ekipu Borusije iz Dortmunda 31:27, u utakmici desetog kola Lige šampiona.
Budućnost je dobila i prvi međusobni duel u Dortmundu 28:26, a upisala je treći trijumf u dosadašnjem dijelu takmičenja.
Slavila je i protiv rumunske ekipe Ramniku Vlčee 29:28.
Budućnost je, iako oslabljena neigranjem Andree Lekić, Tatjane Brnović i Valerije Maslove, nadigrala rivala, a odlučujuću prednost stekla je početkom drugog poluvremena kada je serijom od 6:0 povela 21:15.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa deset, dok su po pet golova postigle
Alison Puno, Majda Mehmedović i Itana Grbović.
U njemačkom timu najbolja je bila Alina Grisels sa šest golova.
Budućnost će u anrednom kolu, 17. januara, biti gost francuskog Bresta.
-
Politika3 days agoPOLITIČKA NEINTELIGENCIJA RAZOTKRIVA SPAJIĆA: Svaka izjava formalnog premijera je dokaz njegovog potpunog diletantizma
-
Politika1 day agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Sport4 days agoPobjeda fudbala nad vremenom
-
Ekonomija2 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Svijet4 days agoTRAMPOV FIJASKO U IRANU: Ugušio revoluciju, ojačao vlast radikala, izazvao krizu i globalni ekonomski kolaps…