Evropa
NORVEŠKA NAKON ŠTO JE KLIZIŠTE ODNIJELO NEKOLIKO KUĆA: Pronađeno jedno tijelo, za 10 osoba se traga
 
																								
												
												
											Norveške vlasti saopštile su u petak uveče da su pronašle tijelo jedne osobe preminule u klizištu koji se prije dva dana dogodilo u gradiću sjeverno od Osla i dodale da se nastavlja potraga za nestalima.
Policija je u kratkom saopštenju navela da je tokom dana pronađeno jedno tijelo, a potom je prenijela spisak imena deset nestalih osoba, među kojima su i dvoje djece od dvIJe i 13 godina.
Oko 1.000 ljudi evakuisano je iz domova, prenijeli su norveški mediji i dodali da je klizište koje je obuhvatilo površinu od 21 hektara, odnijelo nekoliko kuća.
Nesreća se dogodila u Asku, gradiću od 5.000 stanovnika, sjeveroistočno od Osla.
Na mjesto nesreće u četvrtak je došla norveška premijerka Erna Solberg koja je navela da je to klizište „jedno od najvećih“ koje se dogodilo u zemlji.
 
																	
																															- 
																	   Politika2 days ago Politika2 days agoO, Turci… 
- 
																	   Politika3 days ago Politika3 days agoRajo je malo nervozan 
- 
																	   Društvo7 hours ago Društvo7 hours agoNENAUČNA REVIZIJA ISTORIJE: PES namjerava da briše „nasilnu“ iz aneksije kako bi na kraju dao i legitimitet Podgoričkoj skupštini 
- 
																	   Politika7 hours ago Politika7 hours agoVučić će „rešiti“ to sa Turcima u Crnoj Gori 
- 
																	   Politika1 day ago Politika1 day agoIznenađeni i uvrijeđeni 
 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											 
											