Svijet
VAZDUŠNI UDAR: Izrael bombardovao kuću zamjenika vođe Hamasa u Gazi
Izraelska vojska je izvela vazdušni udar u pojasu Gaze na kuću zamjenika vođe Hamasa Kalila al Haje, javili su mediji te palestinske ekstremističke organizacije.
Al Haja je član političkog biroa Hamasa u pojasu Gaze i živi u izbjegličkom logoru Šedjaija u gradu Gaza.
Izvještaja o mogućim žrtvama u tom napadu za sada nema.
Izraelska vojska je naknadno potvrdila da je kuća zamjenika vođe Hamasa bombardovana i objavila video snimak.
Vojska je navela da je kuća korišćena kao “teroristička infrastruktura”, ali detalji nijesu objelodanjeni, prenijeli su izraelski mediji.
Sukob izraelske vojske i Hamasa počeo je u ponedjeljak, nakon eskalacije nasilja između palestinskih demonstranata i izraelskih policajaca u ističnom Jerusalimu prethodnog vikenda.
Broj izraelskih žrtava u sukobu danas je povećan na deset, dok je u pojasu Gaze poginulo najmanje 139 Palestinaca.
-
Politika4 days agoPARTIJE VLASTI PUCAJU PO ŠAVOVIMA: Na red došao raskol u Albanskoj alternativi?
-
Politika1 day agoAktuelna vlast trasirala put ka – evropskoj margini
-
Ekonomija2 days agoSAVIN KUK IZMEĐU REKONSTRUKCIJE I STARIH SUMNJI: Da li se iza obnove otvara prostor za novi upliv Srbije i nove sporne poslove?
-
Politika3 days agoSvakoga dana u svakom pogledu… sve smo više u EU
-
Svetosavska sekta1 day agoPrvi isljednik crkve Srbije i moć kompromitacije
-
Politika3 days agoKo igra za Raju, zanemaruje taktiku…
-
Ekonomija4 days agoDURMITOR KAO PLIJEN: Plan iz 2016. pod sjenkom korupcije i političkih veza