Fudbal
LIGA ŠAMPIONA: Liverpul u drugoj rundi, Real i drugi put poražen od Šahtjora
Utakmicama petog kola nastavljeno je takmičenje u Ligi šampiona.
Branilac trofeja Bajern iz Minhena igrao je neriješeno 1:1 u Madridu protiv Atletika i tako potvrdio prvo mjesto u grupi A.
Za treću poziciju koja vodi u Ligu Evrope u posljednjem kolu boriće se Salcburg i Lokomotiva. U međusobnom duelu u Moskvi slavila je austrijska ekipa 3:1.
U meču između Borusije iz Menhengladbaha i Intera slavili su gosti 3:2 i tako zadržali šanse da se nađu na jedno od prva dva mjesta u grupi koje vodi u narednu rundu.
Real Madrid je još jednom poražen od Šahtjora, ovog puta u Ukrajini rezultatom 2:0.
U grupi C prvu pobjedu ubilježio je Marsej savladavši Olimpijakos 2:0, dok su Porto i Mančester siti podijelili bodove u meču bez golova.
Liverpul je pobjedom nad Ajaksom od 1:0 osigurao plasman u narednu rundu, dok je najveće iznenađenje kola priredio Mitjiland igrajući neriješeno protiv Atalante koja će prolaz tražiti u Amsterdamu u direktnom duelu protiv Ajaksa.
Grupa A
Atletiko Madrid – Bajern 1:0
Lokomotiva Moskva – Salcburg 1:3
Grupa B
Borusija Menhengladbah – Inter 2:3
Šahtjor – Real Madrid 2:0
Grupa C
Olimpik Marsej – Olimpijakos 2:1
Porto – Mančester siti 0:0
Grupa D
Atalanta – Mitjiland 1:1
Liverpul – Ajaks 1:0
-
Košarka5 days ago„KAKO MOGU BITI SRPSKI IZDAJNIK, KAD SAM CRNOGORAC“: Duško Vujošević – paradigma ljudskosti i nacionalne nepokolebljivosti
-
KOLUMNE3 days agoVaskrsnuće Crna Gora
-
Politika4 days agoOd pouzdanog partnerstva do pouzdano potrošenih resursa
-
Društvo5 days agoPravda po narudžbini i strah kao nova mjera slobode
-
Svetosavska sekta4 days agoPravoslavna crkva u Crnoj Gori – lijek protiv militantnog svetosavlja
-
Politika2 days agoLegenda zvana Vidoviti Spajke
-
Ekonomija19 hours agoKONCESIJA AERODROMA KAO RAZVOJNI MODEL: Zašto je ova odluka racionalna i ekonomski opravdana