Politika
PEROVIĆ: Crkva nema veze sa vođenjem Vlade Krivokapića

Crkva nema veze sa vođenjem Vlade Zdravka Krivokapića, saopštio je rektor cetinjske Bogoslovije Gojko Perović.
“Neumjesno je što nas sada neki pozivaju u prostor gdje nam nije mjesto. Politička partija je komad cjeline, a crkva je cjelina koja sve objedinjuje i poziva na jedinstvo”, kazao je Perović za A1.
On je saopštio da Crkvi nije mjesto u političkom životu Crne Gore.
“Ako je bilo prošle godine zbog onog anticrkvenog i antiustavnog zakona, više nije”, istakao je Perović.
Na pitanje zašto ga mnogi optužuju da je dio Prve i Druge familije, Perović kaže da plaća cijenu prevelikog javnog eksponiranja tokom litija.
“Plaćam cijenu što sam bio jedan od brbljivijih popova tokom litija. Javno sam se angažovao, možda i preko mjere, ali sam znao šta je bivša vlast htjela sa crkvom da uradi. Oni su htjeli da stave crkvu pod svoje”, naveo je Perović.

-
Sport3 days ago
ODLASCI VRHUNSKIH SPORTISTA SVE VEĆI PROBLEM: Radi li se dovoljno na razvoju osjećaja pripadnosti Crnoj Gori?
-
Društvo1 day ago
Paradoks Trinaestojulske nagrade: Fašistička četnička ideologija i državno priznanje
-
Politika3 days ago
Magični Spajke je ponovo na putu
-
Ekonomija2 days ago
CRNA GORA POD PRITISKOM: Dug raste, investicije stagniraju, Brisel traži rezove
-
Politika4 hours ago
Ćutanje na četnizaciju Crne Gore imaće teške posljedice po PES i BS