Društvo
ČASOVI POLA SATA I MASKE: Počela nova školska godina

Nova školska godina u osnovnim i srednjim školama u Crnoj Gori počela je danas
Zbog epidemije virusa korona i ova godina će biti specifična. Časovi će trajati pola sata, a đaci će, shodno preporukama IJZCG, u školi nositi maske.
Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta (MPNKS) je saopštilo da će školski čas trajati 30 minuta, a nastavni planovi i programi će biti jedinstveni i prilagođeni tom trajanju.
“Pauza između časova trajaće najmanje pet minuta, a trajanje malog i velikog odmora biće produženo u skladu sa mogućnostima škola”, kaže se u saopštenju.
Iz MPNKS su naveli da je na ulazu u školu obavezno mjerenje temperature i dezinfekcija ruku.
Resorno ministarstvo je preporučilo organizovanje što većeg broja časova i nastavnih aktivnosti na otvorenom prostoru, u skladu sa prostornim, kadrovskim i ostalim kapacitetima škola i vremenskim uslovima.
“Za djecu sa smetnjama u razvoju koja su onemogućena da redovno pohađaju nastavu, biće organizovana online nastava, a nastavni materijal će im se dostavljati na kućnu adresu”, kaže se u saopštenju.
Iz MPNKS poručuju da su sve škole dužne da poštuju uputstva.
Prosvjetari se nadaju da neće biti potrebe za onlajn nastavom uprkos sadašnjem rastu novoinficiranim.
Prema školskom kalendaru za 2021/2022. godinu nastavna godina počinje danas a završava se u petak, 10. juna 2022. godine.
Nastavna godina za učenike završnog razreda završava se 19. maja 2022. godine.
Zimski raspust počinje 1. januara, a završava se 23. januara 2022. godine.
Ljetnji raspust počinje 11. juna, a završava se u srijedu, 31. avgusta 2022. godine.

-
Svetosavska sekta24 hours ago
ZDRAVA EKONOMSKA LOGIKA: Podrška odnarođenim vlastima u Crnoj Gori i Srbiji donijela ogromne prihode tzv. SPC
-
Ekonomija3 days ago
NOVI SVJETSKI SUKOB: Rat tarifa pogodio i pingvine
-
Ekonomija2 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (1): Za ozbiljnog investitora potrebna ozbiljna država
-
Svetosavska sekta28 mins ago
AMFILOHIJE: Vučić i njegovi crnogorski „Ćaciji“ moraće da odgovaraju pred bogom i narodom za višestruku izdaju!