Vijesti
NUHODŽIĆ: Krivokapić da sa crnogorskim poglavarima razgovara o izmještanju ili odlaganju ustoličenja
Premijer Zdravko Krivokapić i čelnici bezbjedonosnog sektora trebaju da razgovaraju sa crkvenim poglavarima o izmještanju ili odlaganju ustoličenja mitropolita Joanikija na Cetinju, ocijenio je Nuhodžić
Član Vijeća za za nacionalnu bezbjednost Mevludin Nuhodžić kazao je da je na današnjoj sjednici predložio da premijer Zdravko Krivokapić i čelnici bezbjednosnog sektora razgovaraju sa crkvenim poglavarima o izmještanju crkvenog obreda jer mir nema cijenu.
On je ocijenio da nijedan događaj – politički, vjerski ili građanski nije toliko važan da ugrozi mir.
– Svima nam je jasno da su tenzuje podignute u Crnoj Gori, o čemu govori i procjena bezbjednosti nadležnih službi, ozbiljna prijetnja miru. Neophodno je naći kompromisno i mudro rješenje. Rekao sam da cijenim da bi premijer i čelnici iz bezbjednosnog sektora trebalo da razgovaraju sa crkvenim poglavarima o izmiještanju ili odlaganju crkvenog obreda. Prihvatanje ovog prijedloga ne bi bila ničija pobjeda i ničiji poraz. To bi bila pobjeda odgovornosti i kapital za razgovor i dogovor u parlamentu o pomirenju – istakao je Nuhodžić.
Ovako podijeljeni smo, smatra on, na putu koji vodi na periferiju Evrope i na put bez perspektive.
– Ne smijemo gajiti vjerski i nacionalno podijeljeno društvo, moramo da iz prošlosti izvlačimo ono što je putokaz i nauk za budućnost i poštovanje univerzalnih ljudskih prava građanske i sekularne države. Za državu i za vjeru ne smije postojati ništa što je iznad ljudskog života – poručio je Nuhodžić.
-
Politika3 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika2 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Politika5 days agoNema priče sa folirantima
-
Politika3 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Ekonomija5 days agoSPLENDID KAO NOVI „BEOGRAD NA VODI“: Regionalni investicioni krugovi, stare veze i pitanja koja niko ne postavlja
-
Politika1 day agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu
-
Društvo13 mins agoLjubav koja pamti srpski teror