Vijesti
SASLUŠANJA: O događajima na Cetinju 15. septembra
Odbor za bezbjednost i odbranu razmatraće 15. septembra inicijativu za kontrolno saslušanje predstavnika Vlade, Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) i policije povodom, kako se navodi, postupanja pripadnika Uprave policije, bezbjednosnog sektora i odbrane u događajima na Cetinju 4. i 5. septembra
Inicijativu je podnio predsjednik Odbora Milan Knežević.
Najavljeno je saslušanje potpredsjednika Vlade Dritana Abazovića, ministara unutrašnjih poslova i odbrane, Sergeja Sekulovića i Olivere Injac.
Sjednici bi trebalo da prisustvuju direktor Uprave policije Zoran Brđanin, direktor Agencije za nacionalnu bezbjednost Dejan Vukšić i vršilac dužnosti generalnog direktora Direktorata za zaštitu i spašavanje u MUP-u Miodrag Bešović.
Potpredsjednik Vlade Crne Gore Dritan Abazović rekao je da će istraga utvrditi detalje i činjenice o bezbjednosnim prijetnjama tokom ustoličenja mitropolita Joanikija na Cetinju i dodao da je postajala velika bezbjednosna prijetnja za poglavara SPC-a.
-
Društvo5 days agoDa su samo znali za stid…
-
Politika2 days agoNeće to moći, Pipune
-
Svetosavska sekta3 days agoVUČIĆEV „PIT BUL“ U MANTIJI: Džomić predvodi inkviziciju koja se obračunava sa neposlušnima u SPC
-
Politika4 days agoŠpanske serije su bile bolje
-
Politika18 hours agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Svetosavska sekta18 hours agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre