COVID-19
ALBANIJA: Danas počinje vakcinacija protiv korone
Albanija danas počinje vakcinaciju protiv kovida-19, najavio je premijer Edi Rama.
“Dobre vijesti. Započinjemo vakcinaciju protiv kovida-19” napisao je Rama na Fejsbuku. Detalji procesa vakcinacije još uvjek nisu poznati, prenosi Exit.al.
Vlada je obezbijedila 500.000 doza anti-kovid vakcine koju su proizveli Fajzer i Bajontek.
Rama je 1. januara izjavio da će prvih 10.750 doza vakcine stići u Albaniju u trećoj nedjelji januara. Još 30.250 doza će doći u februaru, rekao je Rama, na osnovu plana vakcinacije.
Prije nekoliko dana, premijer je posjetio stadion “Er Albanija” zajedno sa ministarkom zdravlja Ogertom Manastirliu. Stadion će služiti kao prvi centar za vakcinaciju. Prema Raminim riječima, prvo će biti vakcinisani ljekari.
-
Politika2 days agoPatriote i „patriote“
-
Svetosavska sekta5 days agoVrijeme je za rješavanje statusa Pravoslavne crkve u Crnoj Gori
-
Politika3 days agoMILATOVIĆ ČVRSTO UZ VUČIĆEVU AGENDU: Da li se Podgoricom upravlja iz Beograda?
-
Politika16 hours agoEvropa u Tivtu, Vučić u paralelnoj stvarnosti
-
Politika4 days agoManekeni „kosovskog zaveta“ i srbovanje uprazno
-
Društvo3 days agoASFALT ZA KAMERE, SANACIJE ZA GRAĐANE: Od Mateševa do Žarskog, da li BEMAX gradi puteve ili privremene kulise?