COVID-19
GALIĆ: Ponovo uspostavljena lokalna transmisija
Epidemijska situacija u Crnoj Gori je složena, kaže direktor Instituta za javno zdravlje Igor Galić. Ističe da je ponovo uspostavljena lokalna transmisija virusa
U svim evropskim zemljama došlo je do rasta broja oboljelih, što je slučaj i u Crnoj Gori, te se može govoriti kako kaže, o novom talasu epidemije.
Galić poziva sve građane da se pridržavaju propisanih mjera, a posebno onih osnovnih, nošenja maske, držanja distance i higijene ruku.
“Epidemiološka situacija svakim danom je sve složenija. To može proizvod različitih činilaca koji čine jednu epidemiju”, kazao je on i dodao da epidemiologe najviše zabrinjava to što je virus uspostavio lokalnu transmisiju.
Istakao je da se trenutna ituacija ne razlikuje mnogo od one u drugim evropskim i svjetskim zemljama, pogotovo u tursitičkim destinacijama.
“U tom smislu možemo govoriti o uspostavljanju novog talasa epidemije”, naveo je Galić.
-
Politika3 days agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Ekonomija4 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Politika4 hours agoRajo otvorio predizbornu sezonu poltronisanja zapadnim ambasadama
-
Politika1 day agoSaša nejaki i laž o Peđi