COVID-19
NOVO OTKRIĆE U ITALIJI: Pacijent br. 1 je iz novembra 2019.

U Italiji je pronađen novi pacijent br. 1 obolio od kovida19. Riječ je o jednoj 25-godišnjoj djevojci iz Milana, koja je 10. novembra 2019. bila podvrgnuta biopsiji kože zbog jedne atipične dermatoze. Znači, prije četvorogodišnjeg djeteta koje se do sada vodilo kao prvi pacijent, na osnovu naknadno pogledanog testa urađenog u decembru.
Ovaj slučaj opisan je u studiji objavljenoj u British Journal of Dermatology, a koju je radio državni univerzitet u Milanu.
Univerzitet je analizirao kožne biopsije od jeseni, prije nego je buknula pandemija.
Ovakve kožne patologije ima između 5 i 10 odsto pacijenata zaraženih virusom.
Ponovo je pregledano desetine rezultata kožnih biopsija atipičnih dermatoza iz perioda posljednjih mjeseci 2019.
Prije pomenutog dječaka, za prvog pacijenta smatran je jedan 38-godišnji muškarac, koji se zbog problema izazvanih koronavirusom prvi put javio u bolnicu 18. Februara 2020, a oporavak mu je bio težak i dug.
(Pripremio: Portal Luča)

-
Društvo5 days ago
Sve je lako kad si normalan
-
Komentar22 hours ago
Jedan potpuno nebitan lik
-
Politika2 days ago
Da li će Mandićev i Kneževićev „ćacizam“ ugroziti crnogorsku vlast?
-
Ekonomija5 days ago
LUKSUZ U BOKI, DUGOVI NA JAHORINI: Luštica Bay dobila novog stratega, stižu i stare kontroverze
-
Politika3 days ago
ZADRŽATI APARAT SILE POD KONTROLOM: Vučić će učiniti sve da ne prođe kao Milošević