COVID-19
SICILIJA: AstraZeneka vakcinu neće 80 odsto stanovnika
Od 100 osoba na Siciliji, 80 ne želi da se imunizira vakcinom AstraZeneka, saopštio je predsjednik regije Nelo Musumeči.
“Prirodno je da se osobe plaše nakon svih promjena i dilema u vezi sa englesko-švedskom vakcinom, ali naša je obaveza da vjerujemo naučnicima koji kažu da je opasnije ne vakcinisati se nego primiti lijek”, rekao je Musumeči, prenosi Ansa.
Sicilija je regija sa pet miliona stanovnika.
Po broju inficiranih Sicilija je na sedmom mjestu od 20 regija i jedne autonomne pokrajine, a prema najnovijim podacima, u jednom danu je otkriveno 1.229 novih slučajeva zaraze.
Prethodnih dana sicilijanske vlasti su bile u centru skandala nakon što je otkriveno da su umanjivali broj zaraženih i preminulih od kovida19, da bi izbjegli pooštravanje anti-kovid mjera.
Nakon što je prevara otkrivena, utvrđeno je da regija nije prijavila 258 smrtnih slučajeva od koronavirusa.
-
Politika5 days ago„BIJELI“ DIO ISTISKUJE SPAJIĆA: Ivanović i Pejović preuzimaju PES?
-
Svetosavska sekta4 days agoKGB RECEPT: Kompromitacijom do kontrole visokih funkcionera crkve Srbije
-
Politika2 days agoKakvu će to Crnu Goru primiti EU
-
Ekonomija3 days agoPolitička predstava oko Možure, bez odgovora o današnjoj energetici
-
Ekonomija2 days agoDURMITOR KAO PROJEKAT: Zašto je odbijen najveći svjetski projektant i kako je posao dobio CAU
-
Politika3 days agoMalo im je jedna persona non grata
-
Politika19 hours agoSreća ovdje ima izuzetan smisao za humor