COVID-19
VELIKA BRITANIJA: Prva osoba u svijetu primila vakcinu kompanije Fajzer

Margaret Kinan (90) iz Velike Britanije, danas je postala prva osoba na svijetu koja je primila vakcinu protiv koronavirusa kompanije Fajzer, a da to nije bilo u okviru kliničkog istraživanja, nakon što je Britanija danas započela masovnu vakcinaciju građana.
Kinan je primila vakcinu u bolnici u gradu Koventri u Engleskoj rano jutros, nedjelju dana prije nego što je napunila 91. godinu.
“Osjećam se privilegovano što sam prva osoba koja je vakcinisana protiv Kovida-19”, rekla je Kinan, prenosi Tanjug.
Ona je dodala da je to za najbolji prevremeni rođendanski poklon koji je mogla da poželi jer, kako je navela, sada konačno može da se raduje provođenju vremena sa porodicom i prijateljima za Novu godinu nakon što je većinu godine provela sama.
Velika Britanija je danas počela vakcinisanje svojih građana vakcinom koje su proizvele kompanije Fajzer i BioNTek.

-
Politika5 days ago
Panika “srpskog sveta” – posljednji trzaji prije konačnog pada
-
Politika2 days ago
LJUBAV PREMA VLASTI OMOGUĆAVA IM DA ISTRAJU: Zbog fotelja Ibrahimović i BS prelaze i preko Pavla Đurišića
-
Svetosavska sekta3 days ago
Nužno je očistiti SPC od uticaja svetosavske sekte
-
Organizovana tužilačka grupa17 hours ago
BEMAX – siva zona koja guta Crnu Goru
-
Ekonomija4 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (5): Šverc cigareta, pranje para i naravno BEMAX