Društvo
AMBASADA SAD: Vlada da jasno osudi masakr u Srebrenici i nazove ga genocid

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država (SAD) u Crnoj Gori saopštila je danas da je zabrinuta zbog komentara koji bacaju sumnju na to što se dogodilo u Srebrenici 1995.
“Tražimo jasnoću i nadamo se da će Vlada Crne Gore nedvosmisleno osuditi masakr i nazvati ga onakvim kakav je bio – genocid”, poručila je Američka ambasada na svom Tviter nalogu.
Ministar pravde, ljudskih i manjinskih prava u Vladi Crne Gore Vladimir Leposavić relativizovao je na sjednici Skupštine Crne Gore 26. marta odluku Međunarodnog suda za ratne zločine o genocidu u Srebrenici, navodeći da je ona bazirana na stavu Haškog tribunala koji je, kako je rekao, kompromitovan jer je prikrio dokaze o zločinima nad Srbima na Kosovu.

-
Politika5 days ago
Što bi pad Vučića značio za Crnu Goru?
-
Svetosavska sekta5 days ago
Klečanje učenika pred klerofašizmom Crkve Srbije
-
KOLUMNE4 days ago
OPASAN PO REGION: Oskar izgubio razum
-
Politika2 days ago
ILI NE ZNAJU S KIM IMAJU POSLA ILI IMAJU REZERVNI PLAN: Ako nemaju čime da “pritisnu” Spajića, Hrvati da ne očekuju ništa
-
Politika2 days ago
Samo smijurija i mazanje očiju