Društvo
PRIGODNA IZDANJA 2021: Vidra na markici i koverti Pošte Crne Gore
Pošta Crne Gore je danas publikovala prigodno izdanje FAUNA Vidra (Lutra lutra). Izdanje sadrži prigodnu marku i koverat prvog dana.
Imajući u vidu značaj ove zaštićene životinjske vrste, koja je na globalnom planu blizu ugroženosti, Pošta Crne Gore je, na inicijativu Nacionalnih parkova Crne Gore, marku uvrstila u Program prigodnih izdanja za 2021. godinu, čime je promociji ove vrste dala tradicionalno poštanski doprinos.
Saradnja JPNPCG sa Poštom Crne Gore započeta je prije nekoliko godina, a nastaviće se i u budućem periodu na zadovoljstvo svih ljubitelja prirodnih vrijednosti i ljepota crnogorskih nacionalnih parkova. Prošle godine je Pošta Crne Gore publikovala prigodnu marku i koverat sa motivom prašume NP Biogradska gora, te 2019. godine sa motivom iz NP Lovćen.
Vidra – Lutra lutra je zakonom zaštićena vrsta u Crnoj Gori. Na globalnom nivou ima status NT (Near Threatened – blizu ugroženosti) i trend populacije se smanjuje u odnosu na IUCN-ovu Crvenu listu ugroženih vrsta.
Dizajnersko rješenje postanske marke sa motivom vidre potpisuje Romana Pehar, slikarka iz Kotora.
-
Politika3 days agoO, Turci…
-
Politika1 day agoVučić će „rešiti“ to sa Turcima u Crnoj Gori
-
Politika4 days agoRajo je malo nervozan
-
Društvo1 day agoNENAUČNA REVIZIJA ISTORIJE: PES namjerava da briše „nasilnu“ iz aneksije kako bi na kraju dao i legitimitet Podgoričkoj skupštini
-
Politika2 days agoIznenađeni i uvrijeđeni
-
Politika2 hours agoMandiću akcije SDT-a poslužile da Spajića i Bečića stavi pod kontrolu i učini nebitnim