Vijesti
Bogdanović: Vladini predstavnici danas se opraštali od funkcija
Vladini predstavnici, na današnjoj prezentaciji povodom prve godine rada, oproštali su se od svojih funkcija, ocijenio je generalni sekretar Demokratske partije socijalista Aleksandar Bogdanović
On je poručio da su dani aktuelne vlade odbrojani, kao i da je crnogorska javnost, tokom prezentacije, bila izložena izlivu, kako je rekao, najjeftinijeg kič-populizma i laži.
“Sve što se danas moglo čuli od predstavnika Vlade na oproštaju od njihovih funkcija, tačno je taman koliko i tvrdnja odlazećeg premijera da imaju podršku Pozitivne Crne Gore”, rekao je Bogdanović.
On je kazao da bi neupućen gledalac pomislio da u Crnoj Gori nije bilo, kako je rekao, katastrofalnih brojki žrtava koronavirusa.
“Kao i da država, tajno i organizovano, nije zadužena milijardu dolara, da ovo nije vlast koja je sopstvene građane proglašavala teroristima i obračunavala se sa njma gumenim mecima, šok bombama i suzavcima”, dodao je Bogdanović.
On je naveo da je predstavnicima vade promakla nezaposlenost od 26 odsto, “očajne mjere i žrtvovanje građana zbog otvaranja granica, činjenica da je premijer antivakser, kao i da svi, od poljoprivrednika do taksista, protestuju na ulicama”.
“Jezivo visok rast cijena, imenovanje šovinista i sljedbenika ravnogorskog pokreta po raznim javnim funkcijama, upliv Srpske pravoslavne crkve u kadriranje, nepotizam i opšta relativizacija fašizma, nešto su o čemu nijesmo čuli od premijera i ministara”, smatra Bogdanović.
On je kazao da je javnost bila izložena, kako je naveo, izlivu najjeftinijeg kič-populizma i laži, i neistinitim svaljivanjem krivice, za sopstvene neuspjehe, na ranije vlasti.
On je kazao da je sreća što su aktuelnoj Vladi dani odbrojani, i da je sa Krivokapićem saglasan samo u tome da će vlada ostati upamćena u istoriji.
“Toliko nesposobne, manipulacijama sklone vlasti nije bilo, niti će biti ikad više – ne samo u Crnoj Gori, nego i znatno šire” zaključio je Bogdanović.
-
Politika2 days agoOTVARANJE TEŠKIH PITANJA: U kojem dijelu Vlade je bio DNP – antisrpskom, lopovskom ili porno?
-
Politika4 days agoAktuelna vlast trasirala put ka – evropskoj margini
-
Ekonomija5 days agoSAVIN KUK IZMEĐU REKONSTRUKCIJE I STARIH SUMNJI: Da li se iza obnove otvara prostor za novi upliv Srbije i nove sporne poslove?
-
Svetosavska sekta4 days agoPrvi isljednik crkve Srbije i moć kompromitacije
-
Ekonomija5 days agoPOTVRDA IZ ŠPANIJE: Vlada nije dala saglasnost, ključni narativ o Možuri dobio epilog
-
Društvo3 days agoHoće li Velje brdo biti najsjeverniji grad u Crnoj Gori?
-
Politika3 days agoEvropa putuje, diletanti uživaju