Vijesti
TREĆI U PAR DANA: Opet požar na Gorici

Na brdu Gorica nesto poslije 19.20 časova izbio je novi požar.
Ekipe Službe zaštite i spašavanja su na terenu i pokušavaju da lokalizuju požar.
Vatra je buknula, iako su se iz Službe zaštite i spasavanja Glavnog grada naveli da su juče ekipe bile na terenu i “nalivale površine da bi spriječili da opet izbije požar”.
U požarima koji su, prethodno, u dva dana izbili na popularnom izletištu uništena je gromna površina zelenila, borovi i drugo drveće.
Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada u protekla 24 časa imali su 18 intervencija koje su se odnosile na požare trave i niskog rastinja, kontrolisano paljenje, hvatanje gmizavaca i ostale aktivnosti iz nadležnosti Službe.
Trava i nisko rastinja gorjeli su u Ulici Belvederskoj, Piperima, Zabjelu, Matagužima, Parcima, Botunu, Pavlovinama i kod Stočne pijace na Starom Aerodromu gdje se intervenisalo u više navrata iz razloga podmetanja požara.
“Do daljnjeg nastavljamo sa dežurstvom na brdu Gorica kao i redovne obilaske brda Ljubović i ostale kritične lokacije”, saopšteno je iz Službe zaštite i spašavanja.

-
Svetosavska sekta5 days ago
Ostojić postao ćaci-mitropolit, sada „dovodi u red“ nelojalne vladike
-
Svetosavska sekta2 days ago
Joanikije na meti boljševičko-ateističke SPC inkvizicije?
-
Društvo3 days ago
Trajaće ovo još dugo
-
Politika2 days ago
Pakao Spajke, pakao…
-
Politika4 days ago
NOVI ŠAMAR ZA SRPSKOG AUTOKRATU: Rusi preko NIS-a nastavljaju da zatežu političku omču oko Vučića
-
Svetosavska sekta3 days ago
Država bez prava, Crkva Srbije bez ograničenja
-
Politika23 hours ago
Vučić na moskovskoj uzici i u sve većoj nemilosti zapada