Ekonomija
Dožić: Plansko isključenje ćelija u KAP-u završava se u četvrtak
Glavni menadžer KAP-a Nebojša Dožić je kazao da je u zahtjevu za zaključivanje Ugovora o snabdijevanju električnom energijom, koji je Uniprom 23. decembra predao Elektroprivredi Crne Gore, napravljena je štamparska greška.
– Umjesto 61320000 kWh/godišnje, što odgovara snazi od 7 MW, napisano je 661320000 kWh/godišnje, što odgovara snazi od 75,5 MW. Korigovani zahtjev na 61320000 kWh/godišnje, biće poslat sjutra ujutro, o čemu je EPCG već usmeno obaviještena – naveo je Dožić.
Ističe da je u KAP-u je već planski isključeno pola ćelija.
– Sa planskim isključenem ćelija završavamo u četvrtak 30. decembra. Nakon toga će u radu ostati samo 12 ćelija, koje ćemo koristiti za završetak ekološkog projekta “Mini kaptaža gasova” koje bi koristili u slučaju ponovnog pokretanja primarne proizvodnje alumimijuma.U planiranih 7 MW, uključena je i potrošnja električne energije u dvije nove fabrike, kao ipotrošnja električne energije u ostalim pratećim postrojenjima KAP-a – kazao je Dožić.
-
Politika4 days agoPARTIJE VLASTI PUCAJU PO ŠAVOVIMA: Na red došao raskol u Albanskoj alternativi?
-
Politika23 hours agoAktuelna vlast trasirala put ka – evropskoj margini
-
Ekonomija2 days agoSAVIN KUK IZMEĐU REKONSTRUKCIJE I STARIH SUMNJI: Da li se iza obnove otvara prostor za novi upliv Srbije i nove sporne poslove?
-
Politika3 days agoSvakoga dana u svakom pogledu… sve smo više u EU
-
Politika3 days agoKo igra za Raju, zanemaruje taktiku…
-
Ekonomija4 days agoDURMITOR KAO PLIJEN: Plan iz 2016. pod sjenkom korupcije i političkih veza
-
Ekonomija2 days agoPOTVRDA IZ ŠPANIJE: Vlada nije dala saglasnost, ključni narativ o Možuri dobio epilog