Magazin
NIKAD NIJE KASNO: Vratio biblioteci pozajmljenu Dilanovu ploču poslije 48 godina
Hauard Simon vratio je ploču Boba Dilana u biblioteku u Ohaju 48 godina nakon što je pozajmio
On je pozajmio ploču “Selft Portrait” Boba Dilana iz Heights bilioteke u Klivlendu 1973. godine. Tada je bio učenik srednje škole Wiley.
Sara Filips koja radi u pomenutoj biblioteci objasnila je kako je poštom dobila paket iz San Franciska u kojem je bila ploča koja je trebala biti vraćena u junu 1973. godine. Simon, koji se nedavno penzionisao, pronašao je pomenutu ploču našla među Dilanovim albumima koje je on kupio.
Napisao je i poruku izvinjenja. Izračunao je da je rok za vraćanje istekao prije 17.480 dana te je naveo: “Prilično je kasno i prilično mi je žao!”.
Simon je postao profesionalni muzičar, a može se reći mu je Dylan očigledno bio inspiracija.
U znak iskupljenja donirao je biblioteci 175 dolara i kopiju jednog od njegovih vlastitih albuma. Bibliotekarka Filips rekla je kako je ploča zapravo u izvrsnom stanju, iako je omot malo oštećen.
-
Politika2 days agoDa li je Moskva spremna da podrži koncept Pravoslavne crkve u Crnoj Gori?
-
Ekonomija4 days agoPREDIZBORNI PODSJETNIK ZA GRAĐANE: Šta je sve obećao Milojko Spajić – od kanadera do letećih autoputeva
-
Politika4 days agoKo bi čo’ek?
-
Politika10 hours agoPOLITIČKA NEINTELIGENCIJA RAZOTKRIVA SPAJIĆA: Svaka izjava formalnog premijera je dokaz njegovog potpunog diletantizma
-
Sport1 day agoPobjeda fudbala nad vremenom
-
Svijet1 day agoTRAMPOV FIJASKO U IRANU: Ugušio revoluciju, ojačao vlast radikala, izazvao krizu i globalni ekonomski kolaps…