Košarka

VELIKI USPJEH CRNOGORSKOG TRENERA: Zvezdan Mitrović sa Monakom osvojio Evrokup

Francuski Monako pobjednik je Evrokupa za sezonu 2020/21.

Monako je pobijedio Uniks i u Kazanju i tako slavio 2-0 u finalnoj seriji – 86:83.

Veliki uspjeh ekipe crnogorskog trenera Zvjezdana Mitrovića, koja će naredne sezone igrati Evroligu. Takođe, Evroligu će igrati i Uniks.

Monako je u prvoj četvrtini imao +5, ali Uniks dobrom serijom u završnici prve dionice dolazi do preokreta i na prvi mali odmor odlazi sa košem prednosti.

Gledali smo rezultatsku klackalicu u drugoj četvrtini, a onda je Monako napravio seriju od 9:0 i otišao na +6. Ipak, Uniks se vratio i na poluvremenu bio je samo poen prednosti za francusku ekipu.

U trećoj četvrtini je Monako konstantno vodio i tu prednost ispustio u posljednjem minutu.

Igrali su odličnu odbranu u posljednjoj četvrtini i vodili su +6 na tri minuta do kraja, ali zatim nijesu postigli nijedan poen za dva minuta i Uniks serijom od 10:2 dolazi do preokreta i koša prednosti na 12 sekundi do kraja.

Na šest sekundi do kraja, Monako pogađa trojku i dolazi do titule. Trijumf su “ovjerili” sa dva bacanja.

Do pobjede su ih predvodili Grej sa 25 i O’Brajen sa 16 poena. Bost i Najt dodali su po 12, dok je Najt imao i 12 skokova.

U ekipi Uniksa istakli su se Braun sa 16 poena i 10 skokova i Tiodor sa 15 poena.

Monako je prvi francuski tim u istoriji koji je osvojio Evrokup.