Svijet
NETANJAHU SE ZAREKAO: Izrael će nastaviti da uzvraća silom
Sedmog dana izraelsko-palestinskog konflikta, premijer Izraela Benjamin Netanjahu zarekao se da će Izrael “nastaviti da uzvraća silom” na raketne napade Hamasa.
U današnjim vazdušnim udarima izraelske ratne avijacije poginula su najmanje trojica Palestinaca, saopštili su zdravstveni zvaničnici, a esktremisti Hamasa nastavili su da raketiraju Tel Aviv i primorali građane da se povuku u skloništa, prenosi BBC.
Međunarodna zajednica pozvala je dvije strane da zaustave dalju eskalaciju sukoba, a predsjednik SAD Džo Bajden je u jučerašnjem telefonskom razgovoru s premijerom Izraela Benjaminom Netanjahuom i palestinskim liderom Mahmudom Abasom izrazio zabrinutost podvodom aktuelne situacije.
Sjednica Savjeta bezbjednosti UN zakazana je za danas poslije podne.
-
Svetosavska sekta4 days agoKGB RECEPT: Kompromitacijom do kontrole visokih funkcionera crkve Srbije
-
Politika2 days agoKakvu će to Crnu Goru primiti EU
-
Ekonomija3 days agoPolitička predstava oko Možure, bez odgovora o današnjoj energetici
-
Svetosavska sekta11 hours agoNe stigmatizujmo “anđele” Crkve Srbije
-
Ekonomija2 days agoDURMITOR KAO PROJEKAT: Zašto je odbijen najveći svjetski projektant i kako je posao dobio CAU
-
Politika3 days agoMalo im je jedna persona non grata
-
Politika1 day agoSreća ovdje ima izuzetan smisao za humor