COVID-19
Korona ušla na Kardiohirurgiju, zaraženo i nekoliko pacijenata na Ortopediji

Alarmantno stanje u Kliničkom centru. Nekoliko pacijenata smještenih na Odjeljenju kardiohirurgije zaraženo je koronavirusom, tvrdi rodbina pacijenata koja je zabrinuta kontaktirala CdM.
Koronom je, kako CdM saznaje, zaraženo i nekoliko pacijenata na Ortopediji.
CdM je kontaktirao i Klinički centar kako bi provjerio ovu informaciju, ali još uvijek nema odgovora iz najveće zdravstvene ustanove.
Prema saznanjima CdM-a, pacijenti koji su zaraženi koronom bili su negativni na covid 19 kada su smješteni na Odjeljenje kardihirurgije.
Riječ je i teškim kardiološkim pacijentima za koje je Covid 19 posebno opasan.
Tokom prvog talasa pandemije, Karidiohirurgija je odjeljenje koje je bilo pod posebnom prismotrom zbog zaštitete pacijenata jer je jedno od najosjetljivijih u sistemu KCCG. Upravo zbog toga, na ovom Odjeljenju tokom prvog talasa nije zabilježen nijedan slučaj obolijevanja.
Nema odgovora na pitanja kako se ovo dogodilo, baš kao što Klinički ne obavještava javnost ko je dozvolio sveštenicima Srpske pravoslavne crkve da obilaze i pričešćuju pacijente u vrijeme kada se moraju poštovati najstrože mjere zbog sprječavanja širenja koronavirusa.
U Kliničkom centru Crne Gore trenutno se nalazi 96 pacijenata sa COVID-19 infekcijom od kojih je 50 životno ugroženo.

-
Politika4 days ago
“Srpski svet” zatvara krug
-
Društvo3 days ago
Crnogorska kultura u centrifugi ličnih interesa i zajedničkog cilja – gašenje identitetskog koda
-
Fudbal2 days ago
KRATKOOSTANIĆ OSTAO SAMO 54 DANA: Dio plana Demokrata i NSD da se klub destabilizuje, a titula pokloni Kovačeviću
-
Politika1 day ago
Kad si poltron, nema preko…
-
Svetosavska sekta7 hours ago
NEZNANJE ILI PROMOCIJA ČETNIŠTVA: Tužiteljka se poziva na Temeljni ugovor koji nema ni snagu podzakonskog akta