Magazin
IRAN: Najljepše ostrvo, a bez turista
Možda niste znali, ali Iran ima svoja ostrva. Najljepše od njih se zove Hormuz i krije neopisivu ljepotu, ali je zbog napete političke situacije gotovo nedostupno turistima.
Hormuz zovu i “ostrvo duga” zbog živopisne prirode, a nalazi se u Persijskom zalivu.
Vatreno crvena zemlja ostrva Hormuz koristila se za umjetničke projekte i čak nekoliko kulinarskih delikatesa – kao što je tanki, hrskavi hljeb posut jarko crvenim zrncima prašine.
Ostrvo Hormuz je raj za planinare jer ga krase neobične stijene koje izgledaju poput džinovskih školjki, kao i planine koje izgledaju kao da su sa Marsa. Raznobojne stijene Doline tišine ostavljaju bez riječi, piše avaz.ba.
Na ovom ostrvu smješten je i čudesan arhitektonski projekat šarenih kupola. Kupole Hormuza u obliku sijalice izgrađene su od lokalnog pijeska, a osmislio ih je proslavljeni iranski arhitekta Nader Kalili – koji se specijalizovao za izgradnju skloništa za ljude od pijeska i kamena.
-
Politika3 days agoSIGNALI IZ EU: Prosrpske i proruske geostrateške žurke u Crnoj Gori su završene
-
Politika3 days agoOSKAR SAKUPLJA DIPLOMATSKE MRVICE: Međunarodnu kompromitaciju bi da sanira preko „sporednih igrača“
-
Društvo2 days agoJakov zna da je Vesna nevina
-
Svetosavska sekta4 days agoZvižduci u Novom Sadu i sjenka Beograda nad SPC u Crnoj Gori
-
Politika5 days agoZnamo se iz viđenja…
-
Politika1 day agoĐavo zna šta radi
-
Društvo2 hours agoIZMEĐU ČINJENICA I PRETPOSTAVKI: Eksponat koji se često zloupotrebljava