COVID-19
MINISTARSTVO ZDRAVLJA: Vakcinacija se nastavlja, nema dokaza da je smrt pacijenta povezana sa AstraZenekom
Ministarstvo zdravlja je saopštilo da se nastavlja vakcinacija Astra Zeneka vakcinom i da za sada nema dokaza da je uzrok smrti jednog osamdesetogodišnjaka vakcina koju je primio dan ranije.
Komisija za analizu neželjenih događaja nakon vakcinacije Instituta za javno zdravlje, ispituje mogućnost povezanosti smrtnog ishoda pacijenta starog 80 godina sa brojnim zdravstvenim rizicima i pridruženim bolestima koji su mogli rezultirati naglom i iznenadnom smrću, sa jučerašnjom vakcinacijom Astra Zenekom, navodi se u saopštenju.
Kako se navodi, “za sada nema povezanosti sa vakcinacijom. Dok se ne dokaže jasna veza, vakcinacija se nastavlja”.
U saopštenju Ministarstva se dodaje da komisija IJZ smatra da imunizacija treba da se nastavi imajući u vidu sve trenutno dostupne podatke, kao i činjenicu da bi obustavljanje programa nosio potencijalno veći rizik po zdravlje nevakcinisanih uslijed mogućeg obolijevanja od COVID-19.
-
Politika3 days agoSujeta, loše procjene i diletantizam doveli do političkog debakla Saše Mujovića
-
Politika8 hours agoRajo otvorio predizbornu sezonu poltronisanja zapadnim ambasadama
-
Ekonomija4 days agoKADA KADROVI POSTANU KOČNICA RAZVOJA: Šta slučajevi Ljevnaića, Vasilija Ivanovića i Majde Adžović govore o Crnoj Gori?
-
Politika1 day agoSaša nejaki i laž o Peđi