Društvo
HERCEG NOVI: Napadnut učesnik patriotske kolone
Patriotska kolona koja je i ove nedjelje organizovana i u Herceg Novom, mogla je imati ružan epilog, jer su pristalice predsjednika SO Herceg Novi Nikole Samardžića, okupljeni u lokalu „Marlen“ (vlasnik Mitrović) u Bijeloj, provocirali učesnike patriotske kolone pri čemu je došlo i do napada na jednog od učesnika.
Kolona, u kojoj je bilo više od 50 automobila krenula je u 17 časova sa parkinga ispred Instituta Igalo i dalje magistralom, jer je centar grada zatvoren sa saobraćaj, do Kumbora odakle su uz Rivijeru vozili prema Kamenarima.
Na izgled miran skup, prekinule su provokacije iz kafića „Marlen“ u Bijeloj na magistrali u kojem je bio predsjednik SO Herceg Novi Nikola Samardžić, okružen pristalicama Demokrata koji su, pretpostavlja se, očekujući kolonu, bili spremni za provokaciju. Zbog toga je učesnike mirnog skupa zaustavila policija na krivini ispred crkve SV.Neđelje, a onda su se učesnici kolone zaustavili ispred pomenutog lokala gdje je, na sreću, prisebnošću učesnika skupa i prisustvom većeg broja policajaca izbjegnut veći sukob.
Opštinski odbor DPS Herceg Novi saopštio je večeras da je prilikom mirnog prolaska patriotske auto-kolone kroz Bijelu, došlo do incidenta kada je grupa velikosrpskih nacionalista nasrnula na učesnike čija je jedina krivica bila ispoljavanje ljubavi i patriotizma prema Crnoj Gori.
Iz policije su medijima nezvanično kazali da se dogodilo narušavanje javnog reda i mira ispred ugostiteljskog objekta “Marleen”, zbog čega je privedeno sedam osoba.
-
Politika5 days agoNeće to moći, Pipune
-
Ekonomija2 days agoNERADNA NEDJELJA: Politički kukavičluk upakovan u ustavnu proceduru
-
Svetosavska sekta4 days agoNiti smo braća, niti su nam kese sestre
-
Politika4 days agoOskar više nema ni magle za prodaju
-
Politika3 days agoMandić (ne)će pristati da se valja u Kneževićevom blatu političke destabilizacije
-
Politika15 hours agoKad “srpski svet” udari u zid
-
Svetosavska sekta2 days agoDžomić nastavlja da gazi po Amfilohijevom amanetu