Politika
KABINET POTPREDSJEDNIKA VLADE: Pozdravljamo stav sekretarke VK Mengini

Kabinet potpredsjednika Vlade pozdravio je stav sekretarke Venecijanske komisije Simone Granate Mengini, koja je u izjavi za dnevne novine „Dan“ navela da je VK „posebno zadovoljna što je nakon davanja prošlog mišljenja crnogorska vlast pokazala interes da uvaži naše sugestije“.
Iz Kabineta potpredsjednika Vlade su još kazali da se raduju saradnji sa VK i istakli zadovoljstvo zbog stavova Simone Granate Mengini koja je navela i da VK ostaje pouzdan partner Crne Gore, uvijek spreman da pomogne da se dođe do najboljih rješenja.
Iz Kabineta potpredsjednika su napomenuli da se odustalo od prethodno predložene izmjene tužilačkih zakona nakon negativnog mišljenja VK i da je glavna novina u novom nacrtu zakona izmjena u sastavu Tužilačkog savjeta, koji su usklađeni sa preporukama Venecijanske komisije.
Naglašavaju da će nakon izglasavanja izmjena tužilačkih zakona u Skupštini Crne Gore stvoriti uslovi za promjenama u Tužilaštvu koja je polazna osnova u realizaciji obaveza iz poglavlja 23 i 24.

-
Politika2 days ago
Nema takvog strika na svijet
-
Politika13 hours ago
НЕ ОСМЕЛИЛСЯ СКАЗАТЬ НЕТ: Putinov ultimatum stavio Vučića pod zapadnu giljotinu
-
Politika4 days ago
NIZ IZBORNIH KATASTROFA VODI DEMOKRATE U PONOR: Sve izvjesnija sudbina majke stranke SNP-a!
-
Društvo5 days ago
TIŠINA LICEMJERJA Moralno odumiranje Crne Gore
-
Ekonomija3 days ago
SLUČAJ VELIKA PLAŽA (3): Spriječiti korupciju da bi sačuvali investicije