Evropa
HAG: Presuda Ratku Mladiću 8. juna

Pravosnažna presuda generalu Ratku Mladiću biće izrečena 8. juna pred Međunarodnim mehanizmom za krivične sudove u Hagu, potvrđeno je danas iz Mehanizma.
Haški tribunal je generala Mladića, bivšeg komandanta Vojske Republike Srpske, prvostepenom presudom osudio na doživotni zatvor zbog zločina u Srebrenici, progona Muslimana i Hrvata širom BiH, terorisanja civila u Sarajevu, dugotrajnim granatiranjem i snajperisanjem i uzimanje pripadnika UNPROFOR-a kao talaca, 1991-95.
Mladićeva odbrana uložila je žalbu na tu presudu.
Haško tužilaštvo žalilo se na to što je general Mladić prvostepenom presudom oslobođen optužbe za genocid u šest opština u BiH.

-
Politika4 days ago
Ovakvoga ka’ Rajo nema na svijet! Možda samo u Beograd…
-
Politika3 days ago
Gospodari farse su ponovo u igri
-
KOLUMNE3 days ago
SVI PUTEVI VODE NA STADION PODNO TENKA: Glavni dokazi o kriminalu Oskara i ekipe će tek ugledati svjetlost dana
-
Društvo3 hours ago
Vojvoda Mirko Petrović: Simbol otpora, a ne poligon za velikosrpski revizionizam
-
Politika2 days ago
Posljednji stisak ruske političke omče za srpskog autokratu
-
Politika3 hours ago
Milanče je gori