Društvo
DUBAK SAOPŠTILA: Crveni krst podijelio skoro 100.000 paketa pomoći

Crveni krst Crne Gore je od 15. maja prošle godine do danas obezbijedio je preko 97.000 paketa pomoći, za više od 60.000 porodica, kazala je generalna sekretarka Crvenog krsta Crne Gore Jelena Dubak.
Saopštila je da je u vrijeme pandemije Crveni krst uspio da obezbijedi značajnu pomoć od stranih i domaćih partnera.
U nedjelji Crvenog krsta, biće održana i “Akcija solidarnosti”, koja će biti održana od 8. do 15. maja u marketima širom Crne Gore. Pozivaju sve građane da doniraju koliko mogu.
Volonteri CKCG angažovani su i u procesu vakcinacije, a Dubak poziva sve građane da se vakcinišu.
Podsjećamo, Svjetski dan Crvenog krsta/Crvenog polumjeseca – 8. maj, obilježava se na dan rođenja osnivača Međunarodnog pokreta Crvenog krsta i Crvenog polumjeseca Anri Dinana.
Proslavlja se snaga globalne mreže i doprinos 14 miliona volontera širom svijeta, kroz temu #nezaustavljivi

-
Politika5 days ago
“Srpski svet” zatvara krug
-
Društvo4 days ago
Crnogorska kultura u centrifugi ličnih interesa i zajedničkog cilja – gašenje identitetskog koda
-
Fudbal3 days ago
KRATKOOSTANIĆ OSTAO SAMO 54 DANA: Dio plana Demokrata i NSD da se klub destabilizuje, a titula pokloni Kovačeviću
-
Politika1 day ago
Kad si poltron, nema preko…
-
Svetosavska sekta14 hours ago
NEZNANJE ILI PROMOCIJA ČETNIŠTVA: Tužiteljka se poziva na Temeljni ugovor koji nema ni snagu podzakonskog akta