Društvo
OSNOVNI SUD U PODGORICI: Odložena suđenja zbog štrajka advokata
Pred Osnovnim sudom u Podgorici danas je odloženo 78 od 126 zakazanih suđenja, a zbog obustave rada advokata u Crnoj Gori, kazala je portparolka tog suda Ivana Becić.
Upravni odbor Advokatske komore Crne Gore je donio odluku kojom je proglasio opštu obustavu pružanja pravne pomoći advokata na cijeloj teritoriji Crne Gore, zbog čega je u većem broju predmeta došlo do odlaganja suđenja.
“U većini predmeta pojavile su se stranke koje su imale kvalifikovane punomoćnike, odnosno branioce, koje su tražile odlaganje suđenja zbog odsustva advokata, pozivajući se na njihovo zakonsko pravo pružanja pravne pomoći, odnosno prava na branioca”, precizirala je Becić.
Ona je ukazala da prvi dan u sedmici određeni broj sudija koristi za izradu sudskih odluka i organizaciju suđenja i postupanja u predmetima zbog čega broj odloženih suđenja na današnji dan ne može biti parametar za prosječan broj odlaganja koji će uslijediti na dnevnom nivou zbog obustave rada advokata.
Advokatska komora, koja danas zvanično stupa u štajk naložila je svim advokatima da tokom obustave rada ne ulaze, niti borave u prostorijama sudova, tužilaštava, policije ili državnih organa po bilo kojem osnovu. Predsjednik Advokatske komore Zdravko Begović kazao je da su advokati u ogromnoj mjeri podržali odluku o početku štrajka, koja je kako ističe opravdana.
-
Politika4 days agoZa kad ti to treba, Vučko?
-
Politika3 days agoSamo još jedna kalkulacija, samo još jedan promašaj
-
Društvo22 hours agoLjubav koja pamti srpski teror
-
Politika4 days agoKako sadašnji DPS diskredituje ideju za koju se izborio prije 20 godina
-
Politika2 days agoBOLESNA AMBICIJA POLITIČKOG POLUPROIZVODA: Mujović bi sve da stavi pod kontrolu, a završiće na politikantskom smetlištu