Turizam
AKO PLANIRATE PUTOVANJA: EU ublažila restrikcije tokom ljeta
Članice EU postigle su danas dogovor o ublažavanju restrikcija za putovanja u toku ljeta, što će omogućiti potpuno vakcinisanim turistima da izbjegnu testove ili karantin, rekle su diplomate.
Takođe, proširuje se lista regiona unutar EU iz kojih se putovanja smatraju sigurnim.
Ambasadori 27 članica Unije usvojili su modifikovani prijedlog Evropske komisije, prema kojem osobe koje su potpuno vakcinisane mogu slobodno da putuju iz jedne zemlje EU u drugu ukoliko je od druge doze prošlo 14 dana, potvrdilo je troje diplomata.
Restrikcije za ostale putnike treba da budu zasnovane na stepenu do kojeg je zemlja iz koje dolaze dovela pod kontrolu epidemiju, piše Europska komisija.
Detaljne informacije pročitajte OVDJE.
-
Svetosavska sekta4 days agoJedinstvena SPC u Crnoj Gori više ne postoji, moguća dva epiloga crkvenog sukoba
-
Politika4 days agoSrpstvo na popravnom
-
Svetosavska sekta2 days agoZarobljenici srednjeg vijeka
-
Politika5 days agoBeogradska paranoja
-
Politika2 days agoNadrealno razvaljivanje
-
Svetosavska sekta1 day agoOkupacija Crne Gore u nekoliko slika
-
Politika57 mins agoPumpaj…