Ekonomija
IZMJENA ZAKONA: Male prodavnice radiće nedjeljom tokom sezone

Socijalni partneri dogovorili su da se pristupi izmjenama zakona, koje bi podrazumijevale omogućavanje rada nedjeljom preduzetnicima i mikro preduzećima za potrebe ljetnje turističke sezone 2021. godine i zimske turističke sezone 2021/2022, čime bi se, zajedničkim snagama podstakla ekonomska aktivnost koja je značajno oslabljenja usljed krize izazvane pandemijom kovid 19, saopšteno je iz Ministarstva ekonomskog razvoja.
Ministarstvo ekonomskog razvoja je, kako navode, u posljednjih nekoliko mjeseci vodilo intenzivan socijalni dijalog sa socijalnim partnerima (Savez sindikata Crne Gore, Unija slobodnih sindikata Crne Gore i Unija poslodavaca Crne Gore) kako bi zajednički došli do održivih rješenja na dobrobit cjelokupnog društva.
“Uvažavajući osjetljivost ekonomskog trenutka u kojem se nalazi crnogorska privreda, što se reflektuje na životni standard građana, socijalni partneri su iskazali spremnost da daju svoj doprinos oporavku privrede ali i unapređenju prava radnika i poslodavaca. Stoga se pristupilo intenziviranju pregovora oko Opšteg kolektivnog ugovora i pronalaženju modaliteta da se omogući rad nedeljom preduzetnicima i mikro preduzećima koji su dominantno porodične firme čiji je opstanak bio doveden u pitanje usljed posljedica pandemije”, navodi se u saopštenju.

-
Politika3 days ago
BEČIĆ NEPOŽELJAN U EVROPI: Vučićev prežaljeni resurs više ne treba nikome
-
Politika2 days ago
I Aleksa je četnik
-
Politika5 days ago
Kad si poltron, nema preko…
-
Svetosavska sekta4 days ago
NEZNANJE ILI PROMOCIJA ČETNIŠTVA: Tužiteljka se poziva na Temeljni ugovor koji nema ni snagu podzakonskog akta
-
Uncategorized16 hours ago
Nešto kao “spora smrt”